بهار می‌آید


بهار درست در اوج خفقان و سرمای زمستان، انقلابی به پا می‌کند و صدای خاموشی و ردای مرگ را از طبیعت بر می‌چیند. آری بهار می‌آید و زندگی را به ارمغان می‌آورد.
بهار انگیزه‌ایست برای قیام طبیعت؛ همه‌ی گلبرگها برای زیبایی و تکامل تلاش می‌کنند و سپس در نهایت زیبایی، عصاره‎‌ی وجودی خود را تقدیم می‌کنند. اگر تلاش گلبرگها نباشد، هرگز مروارید معطر و مثمر شکوفه‌ها خود را نمی‌نماید و هیچ محصولی از آن به ثمر نمی‌نشیند. و اگر گرمای خورشید نباشد، هرگز گلبرگی از خواب و سرمای مرگبار زمستان نجات نخواهد یافت.

چه می‌دانی شاید این گرمای شدید و سختی بی‌اندازه‌ی آخرالزمان به مثابه‌ی گرمای بهاری است که ما را از خواب غفلت بیدار می‌کند؛ شاید این سختی‌ها نوید از آمدن کسی دارد؛ اما آیا این سختی‌ها به اوج خود نرسیده است؟ آیا صرف سختی کشیدن دلیل قانع کننده‌ای برای ظهور آخرین ذخیره الهی است؟ ارزشمندترین مخلوق الهی با سختی و درماندگی بشریت ظهور خواهد کرد؟ اگر با این منطق پیش میرفت باید قرنها پیش بهار را تجربه می‌کردیم، درست در زمانی که سختی‌ها و ویرانی‌های دنیا بارها به اوج خود رسید و میلیون‌ها انسان بی‌گناه به کام مرگ گرفتار شدند... مشکل چیست؟ علت تاخیر و تمام نشدن این دور بی‌انتها چیست؟ این ظلم و کشتار و بی عدالتی تا کجا باید ادامه پیدا کند؟


قحطی اجباری بریتانیا علیه مردم ایران با حدود ۱۰ میلیون کشته

تصویر کودک یمنی | ۸ سال جنگ و محاصره غذایی و دارویی یمن توسط عربستان سعودیاگر شکوفه‌های بهاری خود را برای بهار آماده نکرده باشند و گلبرگها در راه تکامل، عزمی برای تکاپو و تلاش نداشته باشند، با طلوع خورشید غنچه‌ها می‌سوزند و دیگر دیدن زیبایی شکوفه‌ها و چشیدن شیرینی شهد آنها به آرزویی دیرین و دست نیافتنی تبدیل می‌شود. بعد از این اگر آن درخت اصلاح نشود، آن را گیاهی عقیم و بی‌ثمر می‌شناسند. اگر تلاش منتظران نباشد، شیرینی زندگی پس از ظهور نیز صرفا آرزویی دست نیافتنی باقی می‌ماند.

پویش #هواتودارم قدمی کوچک برای یادآوری عهد دیرین مان است. قرار بود قلبهایمان برای هم بتپد و رنجهایمان برای هم دردآور باشد... با خوشحالی هم خوشحال و با ناراحتی هم غمگین باشیم... بهار می‌آید اگر همراه باشیم؛ بهار می‌آید اگر همدل باشیم، اگر هوای یکدیگر را داشته باشیم. شهد شیرین ظهور تنها با تلاش و تحمل گرمای آخرالزمان ممکن است. اگر طالب کمالیم برای آن تلاش باید کرد.
هنوز دیر نشده، اما بهار دل‌ها منتظر است... صدایش را نمیشنوی؟!

 

به عشق مهدی (عج) هواتو دارم ...

برای شرکت در پویش #هواتودارم هرکار خیری که به عشق حضرت مهدی«عج» در ماه شعبان انجام می دهید با هشتگ #هواتودارم در فضای مجازی منتشر کنید. به پربازدیدترین پست ها ۱۵ هدیه یک میلیون تومانی تقدیم می شود. 
آدرس صفحه مجازی پویش: 
@havaatodaram


 

نظرات مطلب

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

این قرن قرنی است که حق در کره زمین به حاکمیت ‏خواهد رسید. آینده در انتظار توست...